فهرست مطالب

سفرنامه ژاپن

سفر به ژاپن

با دانستن این موارد حالا نوبت به این می رسد تا تجربه سفر خود به سرزمین آفتاب را با شما به اشتراک بگذارم. زمانی که دست به خرید تور ژاپن زدم؛ در حین سفر خود به سه شهر معروف و محبوب سرزمین آفتاب یعنی توکیو، کیوتو و اوساکا رفتم

توکیو

در بدو ورود به شهر توکیو؛ از این همه شلوغی و البته نظم که با هم در تناقض هستند؛ قطعا متحیر می شوید. این شهر به معنای واقعی کلمه زیباست. کمی به آسمان خراش های این شهر نگاه کنید قطعا متوجه پیشرفتی که ژاپن در دنیا داشته است؛ می شوید. بعد از این که کمی در این شهر پیاده روی کردم؛ برنامه خود را برای بازدید از آثار و جاذبه های گردشگری شهر توکیو تنظیم کردم.

برج مخابراتی توکیو

اولین جاذبه گردشگری که به دیدن آن رفتم؛ برج مخابراتی توکیو بود. قبلا نام این برج مخابراتی را زیاد شنیده بودم اما زمانی که آن را از نزدیک دیدم؛ از بزرگی و ارتفاع آن کیش و مات شدم. این برج مخابراتی در حدود 333 متر ارتفاع دارد و دومین سازه مرتفع شهر توکیو و کشور ژاپن محسوب می شود. شاید جالب باشد بدانید که بلندترین برج فولادی متکی به خود در جهان؛ این آسمان خراش می باشد. حتما یک زمان مشخصی را برای دیدن این برج در نظر بگیرید. 

معبد سنسوجی

بعد از بازدید از بزرگ ترین آسمان خراش توکیو؛ به دیدن یکی از بزرگ ترین و البته قدیمی ترین معابد کشور ژاپن رفتم. اگر حتی به این کشور سفر نکرده باشید و یا با فرهنگ مردم ژاپن بیگانه باشید؛ به خوبی با این قضیه آشنا هستید که مردم ژاپن روزانه به معابد این شهر برای دعا می روند. معبد سنسوجی در سال 628 میلادی ساخته شده و ظاهر قدیمی و سنتی دارد. یکی از مزیت هایی که معبد سنسوجی دارد؛ در این است که هر روز هفته و 24 ساعت شبانه روز می توانید به دیدن این معبد بروید.

جزیره اودایبا

شاید زمانی که اسم جزایر مصنوعی به میان می آید؛ ذهن شما به سمت شهر دبی برود. در قلب کشور ژاپن چندین جزیره مصنوعی وجود دارد که همگی آن ها در سال 1850 میلادی به وجود آمده اند. اودایبا نام این جزایر مصنوعی است که به سه تکه مختلف تقسیم شده است. بزرگ ترین جزیره اودایبا، دایبا می باشد که به وسیله پل بریج به منطقه میناتو چسبیده شده است. زمانی که به این جزیره رسیدم؛ از بزرگی و زیبایی آن متحیر شدم. در این جزایر مصنوعی پارک ها، فضای سبز، مراکز تفریحی، فروشگاهی و… مختلفی وجود دارد که می توانید از آن ها بازدید کنید. با سفر به این منطقه با یک تیر چند نشان زدم و از چندین جاذبه گردشگری مختلف به موازات هم دیدن کردم.

پل رنگین کمان

بی راه نگفته ایم اگر بگوییم که شهر توکیو، شهر رنگین کمان هاست. در شب شهر توکیو واقعا ارزش دیدن دارد. یکی از بی نظیر ترین نور پردازی هایی که در طول عمرم دیدم؛ نور پردازی این پل بود. ساخت پل رنگین کمان در حدود 5 سال به درازا کشید و طول آن نیز 798 متر می باشد. اگر مثل من خوش شانس باشید؛ در زمان بازدید از این شهر می توانید نور پردازی های این پل را از نزدیک ببینید. توجه کنید که در هر روز سال این پل نور پردازی نمی شود و تنها در برخی از روزهای خاص نورهای این پل روشن می شود.

کوهستان در ژاپن

هاکونه

هاکونه یکی از مناطق مسکونی مهم کشور ژاپن است. برای دیدن این منطقه مسکونی باید در حدود 100 کیلومتر از شهر توکیو فاصله بگیرید. به محض ورود به این منطقه مسکونی اولین حسی که وجودم را فرا گرفت؛ تشویش بود. در این منطقه مسکونی نسبتا بزرگ جاذبه های گردشگری فراوانی همچون آب گرم هاکونه، ریوکان هاکونه، قصر سلطنتی هاکونه، موزه فضای باز هاکونه و… قرار دارد. طبیعت و سر سبزی این منطقه زبان زد خاص و عام در دنیا می باشد. انقدر این منطقه مسکونی زیبا بود که اصلا حس دل کندن از آن را نداشتم. در سفر بعدی به کشور ژاپن باید یک مدت زمان 10 روزه را تنها برای بازدید از این منطقه اختصاص دهم.

مراکز دیدنی ژاپن

کشتی کروز

محال است اهل سفر کردن باشید اما اسم کشتی کروز به گوشتان نخورده باشد. در شهر توکیو، امکان سوار شدن به این کشتی های لوکس را خواهید داشت. کشتی های کروز این منطقه تا دلتان بخواهد امکانات دارند. در این هتل های شناور که دائما بر روی دریا در حال جابجایی هستند؛ می توانید چند روز اقامت داشته باشید و صبح زیبای خود را با نگاه کردن به دریا شروع کنید. در خلال سفر خود یک روز را در کشتی کروزی که در منطقه توکیو قرار داشت، سپری کردم و به این موضوع که چرا نمی توانم بیش تر از 10 روز در کشور ژاپن اقامت داشته باشم، افسوس خوردم.

دریاچه آشی

دریاچه آشی یکی از بی نظیرترین دریاچه هایی می باشد که در طول عمرم دیدم. این دریاچه را می توان پس زمینه کوه فیجی دانست. دریاچه آشی در منطقه هاکونه قرار دارد که در حدود 3 هزار سال پیش به دلیل انفجاری که در دهانه آتش فشان رخ داده؛ به وجود آمده است. دولت ژاپن تقریبا به 99 درصد سواحل این دریاچه زیبا دست نزده است و همان حالت بکر خود را دارند. به دلیل کم بودن مسافت این دریاچه با شهر توکیو توصیه می کنم مانند من شانس دیدن این منظره زیبا را از دست ندهید.

تخم مرغهای سیاه و گوگردی

تخم مرغ های سیاه و گوگردی؟؟؟ همچین چیزی ممکن است؟ قبل از سفر خود این جمله را به کرات شنیده بودم. دره اواکودانی یکی از کاسه های آتشفشانی ژاپن است که قدمتی 3 هزار ساله دارد. این دره به دلیل انفجار آتش فشان شکل گرفته است. تا این جای کار هیچ جذابیتی برای دیدن این منطقه وجود ندارد. اگر بدانید که میلیون ها نفر تنها برای دیدن تخم مرغ به این منطقه سفر می کنند قطعا قضیه برایتان جالب می شود. به این دلیل که در این حفره گوگرد و سولفید هیدروژن وجود دارد؛ تخم مرغ هایی که در این


گرفتن ویزای ژاپن

سفر ما به ژاپن از دوم فروردین 1402 شروع شد. رفتیم CIP فرودگاه و منتظر شدیم. تا وقت پروازی بس طولانی برسد! اولین پرواز به دبی بود و با استپ حدود 3 ساعت در دبی سوار پرواز بعدی شدیم و 9 ساعتی توی راه بودیم کلی فیلم و موزیک گوش کردیم تا به اوساکا یا اوزاکا رسیدیم. طبق برنامه ریزی اومدن دنبالمون و رفتیم هتل. توی راه ساختمون‌ها و بافت شهری دل‌انگیز بود!

انتخاب هتل

هتلمون دقیقا وسط شهر واقع شده بود بسیار دسترسی راحت و سریعی داشت. پس از تحویل اتاق‌ها رفتیم تو سطح شهر گشتی زدیم.

بلیط هواپیما

روز اول تور اول رفتیم صبونه خوردیم که همه خوردنی‌هاش متفاوت بود! بیشتر غذاهای دریایی و مرسوم خود ژاپن بود و از توش سخت می‌شد بر اساس ذائقه ایرانی چیزی پیدا کرد. اما روزهای بعد عادت کردیم. با این حال دسرهاشون خیلی خوب بود و همه قابل هضم! بعدش رفتیم شهر اوساکارو دیدیم اصلی‌ترین خیابونش دوتونبوری بود که پر از تابلوهای نئونیست و یکی از بهترین جاذبه‌های گردشگری اوساکاست. سرتاسر اونجا کافه و رستوران و فروشگاه دیده می‌شود.

برنامه‌ریزی تور ژاپن

 جاهایی که ما تو اوساکا دیدیم قلعه اوساکا که جز زیباترین و معروفترین قلعه‌های اوساکا محسوب می شود.

انتخاب بهترین نقاط ژاپن برای دیدن

آکواریوم یکی از جاهای دیدنی اون شهر زیباست که جز برنامه این دفعه تور ما نبود چون خیلی شلوغ بود و بیشتر دوست داشتیم از طبیعت بی‌بدیل ژاپن استفاده کنیم. در فصل‌های دیگه از سال آکواریوم پیشنهاد می‌شود ولی چند نفر از همسفرهای ما در گشت آزاد برای بازدید رفته بودند و البته که خوش گذشته بود بهشون.

پیدا کردن زیبا ترین اماکن دیدنی ژاپن

یک روز کامل به نارا اختصاص داده شده بود که فاصله‌ای حدود …. با شهر داشت و رسیدیم به پارکی که پر از حیواناتی شبیه گوزن بود که به اسم شیکا معروف بود.  نارا بین سال 710 تا 784 میلادی پایتخت کشور ژاپن بوده است.

در شهر اوساکا در سال 2025 قراره نمایشگاه اکسپو برگزار شود و جالبه که از همین الان رزرو هتلها و سالن های همایش شروع شده است. و در سطح شهر تبلیغات اکسپو به چشم می خوره. نمایشگاه اکسپو دریچه ای برای نمایش گذشته، اکنون و آینده کشورهاست تا در آن دستاوردهای اقتصادی، اجتماعی، علمی، پیشینه فرهنگی و دورنمای توسعه خود را به نمایش بگذارند.

شروع سفر

بهترین زمان برای سفر به ژاپن

بنظر من بهترین فصل برای سفر به ژاپن، فصل بهاره!در این فصل اکثر مناطق ژاپن پر بود از شکوفه.

توکیو

روز اول در توکیو برای بازدید معبد آساکوسا یا معبد سنسوجی رفتیم و بعضیها کیمونوهای رنگ و وارنگ پوشیدند و با شکوفه های بهاری عکس های زیبا گرفتند. یکی از بزرگترین سالن تئاترهای توکیو هم در اونجا واقع شده بود.

حوالی غروب بود که به اسکای تری بزرگترین برج مخابراتی جهان رسیدیم. خیلی ها صبح برای بازدید این مجموعه میرفتن اما به نظر ما شب ویو قشنگتری داشت و بازدید شب توصیه می گردد!

اینو هم بگیم که هتل ما در منطقه اودایبا واقع شده بود که در اونجا مجسمه آزادی و پل رنگین کمان ویو هر شب ما بود.

بعد از پارک و دیدن شیکاها و غذا دادن به اونها رفتیم به معبد تودای –جی که یکی از نمادهای شهر ناراست. بزرگترین تالار چوبی جهان در این معبد ساخته شده است که تالار بودای بزرگ نام دارد. یکی از بزرگ‌ترین مجسمه‌های برنزی بودا، دائی‌بوتسو (بودای عظیم) در این ساختمان بزرگ جای گرفته است.

اونجا هم سیب زمینی شیرین بود و هم موچی و هم بستنی چای سبز که به ماچا معروف هست نوش جان کردیم!

در Umeda نهار خوردیم که به صورت بوفه ای بود و خداروشکر میتونستیم با ذائقه خود انتخاب انجام بدیم! مرکز خرید شین سای باشی سوجی و اومدا هم رفتیم و خوب بود!

اوساکا

نزدیک هتل یک جایی بود که به معبد عشاق معروف بود و شبونه رفتیم و کلی نوشته دیدیم که عشاق آرزو کرده بودند و البته درخت بسیار زیبایی پر از شکوفه وسط اون معبد دیده می شد.

کیوتو

جنگل بامبو

یکی از روزهایی که در اوساکا بودیم رفتیم به سمت کیوتو. کیوتو یکی از جذابترین مناطق ژاپن هست که بافتی سنتی داره. تو خیابونهای کیوتو و فروشگاههای محلی پرسه زدیم و بعد رفتیم به سمت آراشی یاما که جنگل بامبو اونجا بود.

بعد از اون رفتیم از قصر طلایی با نام Kinkakuji که تمام نمای دو طبقه بالایی آن با ورقه های طلا پوشیده شده است.

یک جای دیگه به اسم کیومیزو-درا یک معبد متعلق به آیین بوداییه که در شرق کیوتو قرار داره و بخشی از آثار تاریخی و باستانی کیوتو و میراث جهانی یونسکو هستش.

بیشتر بخوانید: سفرنامه ژاپن

شبگردی در ژاپن

با اینکه اکثر شبها دیر بر میگشتیم ولی اکثر همسفرها از کوچه پس کوچه های ژاپن نمیگذشتن و تا پاسی از شب کماکان به گشت و گذار می پرداختند.

روز پنجم سفر راهی شدیم به سمت توکیو با قطار سریع السیر شین کانسن. حدود 2 ساعت و نیم راه بود و بعدش دیدن ساختمونهای کاملا متفاوت توکیو. بعد از رسیدن رفتیم به سمت آکیهابارا که خیابونی پر از فروشگاههای لوازم الکترونیکی و کامپیوتر.

در یکی از شبها به یکی از گرونترین خیابونهای توکیو به اسم گینزا رفتیم. این خیابون بزرگترین مرکز خرید در کشور ژاپن هست که قیمتهای زمینهای این منطقه در زمان اوج شکوفایی ژاپن به طور سرسام آورانه ای بالا بود و هر متر مربع در این منطقه به قیمت 100 میلیون ین به فروش می رسید به عبارتی به پول الان ما ینی در حدود متری 100000000 تومان که بنظر من خیلی گرونه البته توی تهرانم شنیدم جدیدا یه سری مناطق با همین قیمت ها داره فروش میره

نکاتی که باید در سفر ژاپن رعایت کنید

یک گشت کامل به هاکونه داشتیم که از دریاچه آشی با کروز رفتیم و کلی از مسیر لذت بردیم.

اول که از کروز پیاده شدیم رفتیم یک گشتی تو فروشگاه زدیم و بعدش با تله کابین به سمت هاکونه. منطقه هاکونه صدها حمام آب گرم وجود داره و دره ای به اسم دره اووکودانی وجود دارد که اونجا تخم مرغهای سیاه رنگ ولی معمولی وجود دارد که در آبهای جوشان پخته می شود وگوگردی که در آب وجود دارد رنگ پوسته تخم مرغ را سیاه می کند و بوی عجیبی بهش میده.

 مردم محلی میگویند خوردن یکی از این تخم مرغها عمر انسان را 7 سال افزایش می دهد و 2 تا بخورید تا 14 سال به عمرتون اضافه بشه.

هزینه های سفر به ژاپن

در هاکونه یک مجتمعی وجود داشت که هم موزه داشت هم رستوران. بعد از خوردن نهار رفتیم بازدید موزه.

این موزه تعادلی چشم نواز بین هنر و طبیعت هست. در این موزه مجسمه هایی بی نظیر با پس زمینه ای از کوه و اطراف می بینین. به جز مجسمه ها و آثار هنری مغازه ها و کافه های زیادی در مجموعه وجود دارد که پذیرای شما هستند. همه چیز در عین واقعیت و بسیار عجیب هست. اگر به موزه ها علاقه مند باشین این تجربه براتون جذابه.

در روز آخر که عازم فرودگاه بودیم یک جاذبه توریستی دیگر به نام معبد میجی جینگو رفتیم. یک معبد ویژه و منحصر به فرد در میان باغی زیبا و دل انگیز در منطقه شیبویای توکیو بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *